Co se děje s vašimi vlasy a pokožkou hlavy, když jsou zanesené nepropustnou vrstvou usazenin?

V případě, že dojde k zanesení vlasové vrstvy usazenin (kovy, chlór apod.) vlas se zadusí a nedochází k jeho dalšímu vyživování. Nedostanou se k němu důležité složky ze šamponů, kondicionérů a nebo například z masek. Vlas se postupně dehydratuje, je bez života, křehký a postupně se začne lamat.
Díky usazením z vody můžete dojít také k výrazným změnám barev vašich vlasů, což je zpravidla nejvíce patrné u blondýnek. Blond odstín může výrazně tmavnout, v případě, že je ve vodě vyšší podíl mědi nebo železa, může způsobit dokonce nazelenalý nebo oranžový nádech na vlasech.
Zanesené vlasy vás mohou potrápit také při návštěvě kadeřnictví. Místo nové barvy na vlasech budete mít nevzhledné fleky, může dojít ke pálení vlasů nebo k jinému nepříjemnosti. Na vině je chemická reakce, která se během barvení potká s usazeninami ve vašich vlasech. Proto je nejlepším řešením vždy vlasy co nejvíce vyčistit před každou návštěvou kadeřnictví.
Čištění vlasů v našem salonu provádíme pravidelně během celého roku. Nutné je se na něj zaměřit v létě, nejen mořská voda, ale také protože koupání v bazénech a chlór vlasy přináší ještě mnohem více. I z toho důvodu není dobrý tento úkon podceňovat a vlasům dopřát tu nejlepší možnou péči nejen v letním období, ale v průběhu celého roku.

 

Salon Perfect look by Olga Dimitrasco